PRP NEDİR?

PRP,  özel bir kit vasıtasıyla kişinin kendi kanından, iyileşme hücrelerinden zengin plazma elde edilmesidir. Saç köklerinin büyümesini ve güçlenmesini sağlar,saç dökülmesini engelleyen etkin ve güvenilir bir tedavidir.

PRP KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Kadın ya da Erkek farketmeksizin saç dökülmesi,saçlarda incelme ve seyrelme sorunu olanlara saç güçlendirmek için.

Saç ekimi operasyonu esnasında ve sonrasında saç köklerini güçlendirmek için .

PRP NASIL HAZIRLANIR?

Kişinin kolundan 10-20 cc kan alınır, kliniğimizde kullandığımız sağlık bakanlığı ruhsatlı,CE belgeli PRP kitleri kullanılarak steril şartlarda,uygun devir ve dakikada santrifüj işleminden sonra, tüpün üst kısmında kalan plateletten yani büyüme hormonu içeren iyileştirici hücrelerden zengin plazma kişinin saçlı derisine enjekte edilir.

PRP NASIL UYGULANIR?

Kliniğimizde maksimum fayda elde etmeye yönelik kombine tedavi uygulanmaktadır. Sterilizasyon işleminden sonra ilk aşamada yaklaşık 10 dakika süren dermapen uygulaması yapılır. 2. aşamada mezoterapi tabancası kullanılarak hazırladığımız PRP iğneyle enjekte edilir. Bu işlem de yaklaşık 15 dakika sürmektedir.Son aşamada ise elektroporasyon+LED cihazıyla 10 dakika süreyle uygulama yapılır ve işlem sonlandırılır.Tedavi sonrası kişi günlük yaşantısına dönebilir.